Ręcznie wykonane, personalizowane maskotki – dlaczego warto je kupić?

0
571
Ręcznie wykonane, personalizowane maskotki - dlaczego warto je kupić?

Od kilku lat widać rosnące zainteresowanie rękodziełem. Ogólnie pojęte rękodzieło staje się obowiązkowym elementem dekoracji wnętrz. Jednak jego rola coraz częściej nie ogranicza się wyłącznie do samych dekoracji. Wręcz przeciwnie – niejeden sklep z rękodziełem coraz częściej oferuje w swoim asortymencie ręcznie robione maskotki.

Maskotka handmade a rzeczywistość

Dla społeczeństwa przyzwyczajonego do ciągłych zakupów w supermarkecie, kupno ręcznie robionej zabawki (a zwłaszcza maskotki) to rzadkość. Niemniej w porównaniu do tradycyjnych zabawek, ma ona sporo zalet.

  1. Materiał wykonania – maskotka handmade jest często wyprodukowana z naturalnych materiałów, które w przeciwieństwie do wszechobecnych tworzyw sztucznych są bardziej przyjazne w dotyku. Co więcej, ich wygląd jest bardziej naturalny a same zabawki stają się przez to wyjątkowe.
  2. Technologia wykonania – ręcznie wykonane zabawki mają swój urok. Prezentują one zwłaszcza wysoki poziom dbałości o szczegóły, czego niestety nie można powiedzieć o maskotkach kupowanych w markecie. Są one też znacznie staranniej i ładniej wykonane, budząc radość w oczach dzieci i ich rodziców.
  3. Motywy – zabawki robione ręcznie są często wzorowane na postaciach, jakie my, czyli rodzice, znaliśmy ze swego dzieciństwa. Dziś większość pluszaków przypomina swoim wyglądem popularne postaci z dzisiejszych bajek, co w przypadku najpopularniejszych bohaterów, staje się nudne i męczące.

Maskotka handmade z metryczką – podarunek na całe życie

Osobną gałąź maskotek handmade stanowią zabawki z metryczką, która – w pewien sposób – personalizuje produkt w kontekście określonego dziecka. Na metryczce (często bardzo kolorowej i dobrze widocznej) można umieścić życzenia, ważne daty z życia dziecka a nawet jego imię i nazwisko. Niektóre ręcznie robione zabawki mogą być wyprodukowane w określonym rozmiarze. Dzięki temu rodzic może zamówić produkt o aktualnym wzroście dziecka. Nawiasem mówiąc, takie zamówienia coraz częściej realizuje się w kontekście narodzin pociechy.

Czy warto kupić taką zabawkę? Oczywiście, że tak. Oto dlaczego:

  1. Zabawka z metryczką jest dedykowana dla konkretnego malucha. Dziecko ma tego świadomość, dlatego taka maskotka cieszy je bardziej, niż skądinąd ładne, ale wciąż powtarzające się zabawki z marketu.
  2. Metryczka (podobnie jak i sama zabawka) może być doskonałą pamiątką i to nie tylko dla dziecka. Możemy być pewni, że nawet po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach, będzie ona źródłem wspomnień dla naszego dorosłego już „malucha”.
  3. Wykonane ręcznie zabawki z metryczką są znacznie trwalsze od ich odpowiedników wprost z supermarketu. Dzięki temu mamy pewność, że nie będą one służyć wyłącznie naszym dzieciom, lub wnukom, ale też i ich dzieciom.

Reasumując, ręcznie robiona maskotka z metryczką, jest o wiele bardziej trafionym prezentem, niż każdy inny pluszak.

Więcej: https://kuphandmade.pl/

 

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here