Nauka gry na keyboardzie – jak zacząć?

0
956
Nauka gry na keyboardzie - jak zacząć?

 

Umiejętność gry na instrumencie bywa bardzo cenna. Nie trzeba koniecznie zajmować się muzyką profesjonalnie – także hobbystyczne muzykowanie może dostarczyć wiele radości i satysfakcji. Coraz popularniejsza staje się współcześnie nauka gry na keyboardzie. Nic dziwnego – klawisze to instrument uniwersalny, świetny jako akompaniament. Nie jest przy tym bardzo skomplikowany i łatwo o różnego rodzaju lekcje czy kursy. Powstaje tylko pytanie: jak zacząć, by nauka była przyjemna i zarazem efektywna?

Czy warto uczyć się pod okiem nauczyciela?

W sieci można znaleźć bardzo wiele darmowych materiałów pokazujących jak uczyć się grać na klawiszach. Samodzielna nauka gry na keyboardzie teoretycznie nie jest trudna, jednak osobom bez muzycznego doświadczenia może dostarczyć wiele frustracji, w efekcie czego ich zapał ostygnie. Dużo efektywniejszym rozwiązaniem może być wykupienie lekcji i nauka pod okiem doświadczonego pianisty. Istnieje wiele szkół i studiów muzycznych świadczących takie usługi, należy tylko rozejrzeć się po tego rodzaju ofertach w swoim mieście. Warto przeszukać wyniki w wyszukiwarce na przykład pod hasłem: „nauka gry na keyboardzie Poznań” https://www.swiatgitary.com.pl/instrumenty/keyboard/

Lepiej wybrać lekcje w formie tradycyjnej czy online?

W ostatnim czasie rozwinęło się wiele możliwości nauki online. Ma to pewne plusy, jeśli nie chcemy wychodzić z domu, jednakże trudno porównać kurs online z nauką gry na keyboardzie w formie tradycyjnej. Nauczyciel widzi wtedy wyraźnie naszą postawę podczas grania i dokładne ułożenie rąk. Może dać nam lepsze wskazówki, a także zademonstrować coś w sposób bardzo przejrzysty, na co nie zawsze pozwala ekran komputera. W nauce gry na keyboardzie bardzo ważne są poprawne nawyki, które wyrabiamy sobie już od pierwszych tygodni grania. Jeśli nabędziemy niekorzystne nawyki, trudno będzie nam je później wykorzenić. Warto więc zaplanować dobrze naukę gry już od samego początku.

Keyboard – uniwersalny instrument

Umiejętność grania na klawiszach jest przydatna dla wielu instrumentalistów. Nawet jeśli czyimś wiodącym instrumentem jest na przykład gitara, warto poświęcić trochę czasu na naukę gry na keyboardzie. Ze względu na charakterystykę tego instrumentu, umiejętność gry na nim bardzo poszerza muzyczne horyzonty. Nie bez powodu w szkołach muzycznych obok instrumentów wiodących, przykładowo skrzypiec czy klarnetu, każdy uczeń ma też obowiązkowe lekcje pianina. To właśnie instrumenty klawiszowe stanowią fundament muzyki i opanowanie ich może nas bardzo rozwinąć. Dlatego warto poważnie zastanowić się nad nauką gry na keyboardzie, a następnie dobrze ją rozplanować.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here