Medycyna estetyczna

0
320
Medycyna estetyczna

Medycyna branży beauty zrobiła się chwile temu ogromnie popularnym nurtem. Coraz znaczniejsze grono osób decyduje się na zlecenie danych zabiegów korygujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów sprawiło, że tworzonych jest więcej salonów medycyny estetycznej, w związku z tym ceny są zdecydowanie bardziej konkurencyjne. Dzięki temu rozwojowi obecnie nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie sprezentować wizualne ulepszenia. Różnorakość takich zabiegów w dodatku jest szeroka. Są takie zabiegi, które bezkonkurencyjnie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej niebezpiecznych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych bezpośrednio w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do każdej z błon skóry mają możliwość wniknąć kompozycje czynne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, a także pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na dostarczaniu w głąb skory kompozycji czynnych za pomocą fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zwykle witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, przeprowadzany z wykorzystaniem igły; bazuje na wprowadzeniu związków2 aktywnych przy użyciu igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Potocznie nazywana również mikro peelingiem. To sposób automatycznego ścierania naskórka za sprawą konkretnie kontrolowanego fali mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który ściera, wzbogaca w tlen i wspiera skórę, a komplementarnie ożywia produkcję kolagenu. Tym samym dozwala na wyzbycie się niedoskonałości takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten dzieli się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -zalecana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a ponadto dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; doradzana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej łagodna technologia; tlen ekstra obkurcza naczynia krwionośne, pomniejsza opuchliznę i poskramia pojawienie się bakterii; stąd też sposób ten rekomenduje się wybierać przy aktywnym trądziku, a dodatkowo w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Zabieg bazuje na zwiększaniu i modelowaniu czerwieni wargowej pod wpływem wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do oczekiwanego wyniku. Jest to prosty zabieg, trwający najczęściej wliczając sondaż wstępny z pacjentem od niecałej godziny do godziny. Skutki są widoczne przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to termin handlowy toksyny botulinowej. Efekty funkcjonowania botoksu dostrzegły na wstępie neurologia i okulistyka. Jak działa botoks? Zmarszczki powstają z dużej aktywności mięśni w okolicy twarzy. Mięsień ten kurczy się, gdy dostanie konkretny sygnał z włókna nerwowego. Jeśli podany będzie botoks, nerw wstrzyma wysyłanie impulsów, a co za tym idzie nie pojawiają się zmarszczki. Rezultat jest dostrzegalny przez około pół roku.

W wyniku użycia botoksu można usunąć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki wokół ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki znajdujące się na szyi

W wyniku użycia botoksu jest możliwość ożywić włosy.

Liposukcja

To mechanizm likwidowania niechcianego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z z wielu rożnych fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią by ograniczyć ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze jest to dostateczne, przy znacznej ilości dodatkowych kilogramów potrzebna okazuje się również lipektomia (skasowanie nadwyżki rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z Centrum Medycyny Estetycznej – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj