Jak utrzymać opaleniznę z wakacji?

0
351

Choć lekarze ciągle alarmują, że opalanie się nie jest zdrowe, czy to w solarium, czy na słońcu, większość osób nadal nie zamierza z tego rezygnować. Trudno się im dziwić, gdyż podczas wakacji trudno jest tego uniknąć, poza tym piękna opalenizna najlepiej pozwala pochwalić się udanym urlopem. W dodatku opalona skóra wygląda dużo ładniej niż blada – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jak utrzymać opaleniznę z wakacji?

Jak utrzymać opaleniznę z wakacji?

Jak utrzymać opaleniznę z wakacjiNajlepiej, gdy jest to średnia opalenizna, gdyż zbyt mocna i ciemna może postarzać i powodować, że skóra wygląda na zniszczoną. Lekko opalona zaś wygląda zdecydowanie zdrowiej, gdyż ma zdrowy, piękny koloryt. Opalone ciało kojarzy się więc ze zdrowiem, siłą, dobrym samopoczuciem, a także wygląda na szczuplejsze. Mało kto więc chce z tego rezygnować. Wiele osób szuka też sposobu na to, by opalać się szybciej, a także zastanawia się, jak utrzymać opaleniznę z wakacji dłuższy czas. Wiele zależy w tym zakresie od kondycji skóry, gdyż jeśli jest ona wysuszona, będzie łuszczyć się, wobec czego opalenizna szybko zniknie.

Warto więc zacząć nawilżać skórę oraz robić jej peelingi już na jakiś czas przed wakacjami, a także używać dobrych produktów w czasie i po kąpielach słonecznych. Kiedy skóra będzie dobrze nawilżona, będzie też lśniąca i gładka, co w połączeniu z opalenizną będzie wyglądać jeszcze piękniej.

Kosmetyki utrzymujące opaleniznę

Jak utrzymać opaleniznę z wakacji? Aby tego dokonać można też używać specjalnych kosmetyków, które przedłużają opaleniznę. Dzięki czemu można cieszyć się wspomnieniem słońca nie tylko w czasie jesiennych, ale nawet zimowych miesięcy, a także mieć pewność atrakcyjnego wyglądu ciała.

Zanim jednak wystawi się skórę na działanie promieni słonecznych, co nie tylko nadaje jej piękniejszy wygląd, ale też jest niebywale przyjemne i relaksujące, trzeba pomyśleć o ochronie. Nawet kiedy chce się mocno opalić, potrzebne jest używanie kremów, które zapobiegną poparzeniom, a także, blokując szkodliwe promieniowanie, uchronią skórę przed rozwojem czerniaka. Takie kremy należy używać od początku opalania, najpierw korzystając z silniejszych filtrów, a potem, w miarę pojawiania się opalenizny, przechodzić do słabszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj