Kiedy zdecydować się na sprężarki spiralne?

0
310
Kiedy zdecydować się na sprężarki spiralne?

Podejmując decyzję o wyborze konkretnego typu kompresora, trzeba wstępnie ustalić jak i gdzie, ma być użytkowany. Dopiero wówczas można uzyskać pewność, że warto wybrać sprężarki spiralne. Jednym z kluczowych kryteriów, które bierze się pod uwagę przy wyborze takich urządzeń, jest wydajność, którą będzie można uzyskać. Decydując się na sprężarkę spiralną, można uzyskać również powietrze o wysokiej klasie czystości. Ma to znaczenie, choćby przy tworzeniu instalacji, które będą użytkowane w zamkniętych przestrzeniach, gdzie przebywają ludzie. Najczęściej ze sprężarek spiralnych korzysta się w takich branżach jak medyczna, spożywcza, czy lakiernicza.

Jak działają sprężarki spiralne?

Każdy typ kompresora działa na nieco innej zasadzie. W przypadku sprężarek spiralnych zastosowana technologia sprawia, że nie jest wymagane stosowanie oleju. Zasysanie odbywa się poprzez ruch spiralny obrotowego segmentu. Pobrane powietrze zamykane jest w kieszeni powietrznej i sprężane w kierunku środka spirali, gdzie znajdują się wylot i zawór zwrotny. Dwa spiralne segmenty znajdujące się w urządzeniu to element ruchomy i nieruchomy. Ten drugi wykonuje obroty. Taka konstrukcja sprawia, że sprężarki spiralne są proste w konserwacji i obsłudze. Montaż także nie stanowi większego problemu. Uzyskiwane w sprężarkach spiralnych powietrze w nieznacznym stopniu odbiega od temperatury otoczenia. To z reguły około dziesięciu stopni Celsjusza.

Jakie zalety mają sprężarki spiralne?

Montując sprężarki spiralne, można wiele zyskać. To między innymi modele, które będą w stanie zapewnić bardzo cichą pracę. W takich urządzeniach występuje niewielka prędkość obrotowa spiralnych segmentów, które odpowiedzialne są za sprężanie. Dodatkowo w sprężarkach spiralnych stosowane są specjalne, dźwiękochłonne obudowy. W ten sposób urządzenia mogą być montowane w wielu różnych miejscach, gdyż nie będą powodowały nadmiernego hałasu. Natomiast na sposób działania sprężarek spiralnych wpływa również sposób produkcji. Z tego powodu warto zdecydować się na takie urządzenia, które są wykonane przez sprawdzonych na rynku producentów. To między innymi pewność, że sprężarki powietrza są dobrej jakości. Przełoży się to między innymi na czas użytkowania urządzeń bez konieczności dokonywania wymiany elementów, czy zakupu nowych modeli. Natomiast z reguły w wersjach spiralnych można liczyć na długie działanie bez występowania jakichkolwiek problemów. Na niezawodność wpływa między innymi to, że w urządzeniu stosowana jest mała ilość elementów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj