Co jeść żeby poprawić wzrok

1
302
Co jeść żeby poprawić wzrok

Pogorszenie wzroku, częste infekcje oraz podrażnienia oczu są często spowodowane złą dietą. Co jeść żeby poprawić wzrok?

Dieta na dobry wzrok

Dieta na dobry wzrokPowinniśmy dostarczać jak najwięcej witamin i minerałów. Najcenniejsze warzywa, bogate w antyoksydanty i witaminę A to: marchewka (najlepiej jeść surową), warzywa liściaste, pomidory oraz brzoskwinie. Bardzo istotne jest też wprowadzenie produktów bogatych w witaminę C, która pozwala przyswajać lepiej beta-karoten. Tę witaminę znajdziemy w takich produktach jak: natka pietruszki, cytryna, pomarańcza, papryka, czarna porzeczka oraz kiwi.

Kolejną bardzo ważną witaminą jest witamina E, również pomaga lepiej wchłaniać beta-karoten, ponadto zapobiega infekcjom organizmu. Produkty bogate w witaminę E to na pewno olej z pestek dyni, pestki słonecznika, pestki dyni oraz inne nasiona i orzechy. Trzeba pamiętać o minerałach bez których nasz organizm gorzej radzi sobie ze stresem. Zrównoważona dieta, pomoże zachować równowagę w gospodarce hormonalnej. Wpłynie dobrze na wygląd paznokci, włosów oraz skóry. Jeżeli na co dzień mierzymy się z suchością powiek lub czujemy pod powiekami piasek, to znak że trzeba odmienić nasze nawyki żywieniowe. Ważne składniki mineralne to: potas (jajka, ryby, pomidor), miedź (orzechy, awokado), selen (ryby i owoce morza) oraz mangan (fasola, groch). Jeżeli nie jesteśmy sami w stanie ułożyć sobie zdrowej diety możemy zgłosić się do dietetyka.

Pamiętajmy, że możemy się wspomóc suplementacją, zwłaszcza jeżeli nie jesteśmy w stanie jeść dziennie dużych ilość bogato-odżywczych produktów. Ważne jest picie odpowiedniej ilości wody, przynajmniej dwa litry dziennie. Zrezygnujmy z mocnej kawy oraz czarnej herbaty na rzecz herbatek owocowych i zielonej herbaty.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here