Bóle stawów – jak sobie z nimi poradzić

0
235
Bóle stawów - jak sobie z nimi poradzić

Ból stawów może mieć różnorodne przyczyny. Bardzo często jest on skutkiem urazów mechanicznych lub zwiastuje jakąś chorobę, choćby zwyrodnieniową. Jednak częstokroć jest też tak, że ból ten pojawia się jako następstwo przeciążenia stawów. Ważne jest, aby postawić odpowiednią diagnozę i wprowadzić odpowiednie leczenie. Warto również korzystać z doraźnych środków mających na celu uśmierzenie bólu.

Ból stawów – jakie mogą być jego przyczyny

Bóle stawów - jak sobie z nimi poradzićPrzyczyny bólu, który pojawia się w stawach mogą być różnorodne. Przyjrzyjmy się chorobom, które taki ból mogą wywołać. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na nadwagę. Być może nie jest to choroba sensu stricte, jednak z pewnością jest anomalią, z którą organizm nie zawsze jest sobie w stanie poradzić. W wyniku nadwagi bardzo cierpią przede wszystkim nasze stawy, które pracują w tym wypadku pod bardzo dużym obciążeniem. Jednak stawy mogą nas boleć również w wyniku postępującej choroby zwyrodnieniowej. Wówczas dochodzi bowiem do poważnego zdegenerowania chrząstki stawowej. Niewątpliwie również nowotwór kości będzie wywoływał u nas silne bóle stawów. Co jeszcze może wywołać u nas ból stawów? Przed wszystkim przesada z aktywnością fizyczną. Jeśli zbyt mocno forsujemy się na treningach to bardzo mocno obciążamy nasze stawy, dodatkowo narażamy się na urazy mechaniczne.

Jak sobie poradzić z bólami stawów?

Przede wszystkim najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka. Dopiero bowiem bo rozpoznaniu odpowiedniej przyczyny bólu, można podjąć kroki w celu zastosowania odpowiedniego leczenia. Oprócz tradycyjnego wywiadu lekarskiego niezbędne mogą się okazać odpowiednie badania, takie jak RTG, USG, czy też tomografia komputerowa. Jeśli już przyczyna bólu zostanie jasno określona, można zastosować odpowiednie leczenie.

Bóle stawów – jak sobie z nimi poradzić? W zależności od przyczyny bólów można podjąć kilka skutecznych działań. Przed wszystkim powinniśmy stanowczo ograniczyć aktywność fizyczną, zwłaszcza taką, która mocno obciąża nasze stawy. W celu złagodzenia bólu warto stosować odpowiednie okłady. Często konieczne jest również przyjmowanie odpowiednich leków, w tym szczególnie leków przeciwzapalnych. Oczywiście mamy tu na myśli leczenie mniej poważnych przyczyn bólu stawów. W przypadku choroby zwyrodnieniowej, czy też nowotworu kości, leczenie wkracza w zdecydowanie bardziej zaawansowane stadium. Więcej informacji na temat radzenia sobie z bólem stawów znajdziesz na mojej stronie internetowej.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here