Zima to doskonały czas na zabiegi kosmetyczne na twarz

0
393
Zima to doskonały czas na zabiegi kosmetyczne na twarz

Zimowe miesiące sprzyjają wzmożonemu ruchowi w salonach kosmetycznych. Szczególną popularnością cieszą się zabiegi pielęgnacyjne jakim poddawana jest skóra twarzy. Wszystko dzięki panującej aurze na zewnątrz, niska temperatura oraz mniejsze narażenie na skutki oddziaływania promieni słonecznych sprzyjają po zabiegowej regeneracji oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia podrażnień. Ponadto cera, bez odpowiedniej opieki, źle znosi panujące warunki atmosferyczne, dlatego w tym okresie warto zainteresować się zarówno usługami kosmetycznymi poprawiającymi estetykę twarzy, jak i wpływającymi na jej kondycję i zdrowy wygląd.

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane zimą

Wśród najpopularniejszych zabiegów wykonywanych o tej porze roku prym wiedzie depilacja laserowa. Emitowany podczas zabiegu laser niszczy jedynie mieszki włosowe nie uszkadzając jednocześnie naskórka, jednak depilowana tą metodą skóra nie powinna być wystawiana na działanie promieni słonecznych przez około dwa tygodnie. W zimie dużo łatwiej o bezpieczne przestrzeganie tej zasady, a ponadto w tym czasie skóra jest mniej opalona co wpływa na skuteczność przeprowadzanego zabiegu.

Kolejnym, cieszącym się w tym okresie popularnością zabiegiem kosmetycznym na twarz jest peeling chemiczny, którego zadaniem jest oczyszczenie i wygładzenie skóry twarzy. Stosowane podczas zabiegu mieszanki kwasów rozpuszczają wierzchnie warstwy naskórka usuwając drobne zmarszczki, blizny i przebarwienia. Proces gojenia po zastosowaniu takiego peelingu zależy od głębokości jego działania i może trwać nawet do kilku tygodni, w ciągu których skóra nie może być poddawana działaniom promieni słonecznych.

Podobne efekty do peelingu chemicznego przynosi zabieg nazywany mikrodermabrazją, czyli mechaniczne usunięcie naskórka przy pomocy nieinwazyjnych urządzeń. W tym przypadku przeciwskazania dotyczące wystawiania twarzy na działanie słońca są takie same jak w przypadku peelingu chemicznego, dlatego zima jest najlepszym okresem do wykonywania tych zabiegów.

Nie tylko estetyka, ale też pielęgnacja

W okresie zimowym, poza zabiegami estetycznymi, warto zadbać również o kondycję cery. Korzystnym zabiegiem w tym okresie może okazać się mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę, za pomocą cienkich igieł, koktajlu z aminokwasów, witamin i mikroelementów. Dzięki takiej mieszance skóra twarzy będzie ujędrniona i odżywiona, a przede wszystkim głęboko nawilżona. Ta ostatnia cecha jest szczególnie ważna w miesiącach kiedy powietrze na zewnątrz ma ujemną temperaturę.

Zabiegi kosmetyczne na twarz to nie tylko działania naruszające jej strukturę poprzez usunięcie wierzchnich warstw lub wkucie pod skórę. Na ogólną kondycję cery pozytywnie wpłynie przeprowadzony przez specjalistkę masaż relaksacyjny, który redukuje oznaki zmęczenia i stresu oraz poprawia ukrwienie skóry, a dodatkowo działa relaksująco. Poza wizytą w salonie kosmetycznym warto też zadbać o cerę samemu, nie zapominając o stosowaniu ochronnego kremu przed każdym wyjściem na mroźną aurę zimowego powietrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj