Zdjęcia kuchni w Warszawie

0
435
zdjęcia kuchni

Kuchnia to serce domu – z pewnością niejedna osoba podzieli to zdanie. To w kuchni właśnie szykujemy dania dla rodziny, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Żeby takim miejscem jednak była trzeba ją dobrze zaplanować. Projektowanie kuchni to nie tylko selekcja frontów zabudowy kuchennej czy blatu. Warto bowiem wiedzieć, że liczy się ergonomia.

Dlaczego więc warto wybrać zabudowę kuchenną na wymiar?

zdjęcia kuchniMamy możliwość tutaj swobodniej manewrować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy wybierać z określonych rozmiarów szafek, często więc pozostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi znaczną różnicę. Dodatkowo wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To powoduje następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy meblowej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co można tutaj wymienić jako zaletę, to cena. Chociaż i w tym wypadku warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele otrzymamy wymarzoną kuchnię.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej rozmiaru. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość wybrania rozmiarów wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Zabudowanie sprzętów AGD

Wybierając meble kuchenne na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko jak zwykle lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można wstawić specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której będziemy przechowywali ekspres i cały kawowy zestaw. Takich opcji jest zdecydowanie więcej. Design tych urządzeń często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm wnętrza. Dodatkowo warto podkreślić, że, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej walki z kurzem, który na nich osiada.

Meble najwyższej jakości

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko metraż, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość danych szafek czy szuflad. Decyduje się wtedy na przykład o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego następnie zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych oczekiwań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Wybór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy decydować się na szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble do kuchni dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Dobór materiałów

Pod uwagę brane są nie tylko kolory, ale i materiał. Można wybrać meble do kuchni z drewna, lub z tańszej płyty MDF. Podejmuje się decyzję o wykończeniu: w połysku czy w macie. Wybiera się materiał blatu kuchennego. Marmur, granit, ewentualnie drewno lub płyta MDF. W kuchniach w stylu rustykalnym na wymiar blat wykonuje się często z małych płytek ceramicznych.

Usługi z zakresu projektowania wnętrz

Jeśli decyzja padła na zabudowę kuchenną na wymiar, trzeba zacząć od projektu. Po pierwsze pojawia się pytanie czy zlecić czy zrobić samemu. Jeśli mamy zmysł wizualny i chęć poświęcenia czasu, by przyswoić podstawowe zasady ergonomii, to możemy się sami podjąć takiego planu. W internecie jest ogrom darmowych aplikacji, które bez problemu przeprowadzą nas przez ten proces. Jednak te proste w większości mają sporo ograniczeń. Zamówienie projektu na pewno jest szybsze, a przede wszystkim mamy pewność o profesjonalności. Taki projekt jest dokładniejszy, idealnie obrazuje naszą kuchnię. Profesjonalny architekt czy projektant weźmie pod uwagę nie tylko nasze wyobrażenie estetyczne, ale również funkcjonalność czy metodykę meblową. Często może doradzić rozwiązania, na które laik by nie wpadł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj