Wybór baterii do prysznica – na co zwrócić uwagę?

0
493
Wybór baterii do prysznica - na co zwrócić uwagę?

Odpowiednio dopasowana bateria prysznicowa będzie zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym dodatkiem. W tej kategorii można odnaleźć coraz więcej opcji. Poszczególne modele mogą uprzyjemnić czas kąpieli i ułatwić zaznanie relaksu. Praktyczne baterie do prysznica uchronią też przed poparzeniami, skrócą czas sprzątania i będą komponowały się z aranżacją. O czym pamiętać poszukując armatury do swojej łazienki?

Bateria podtynkowa czy natynkowa?

Opcją, którą można spotkać w większości domów jest bateria do prysznica montowana na ścianie. Atutem tego rozwiązania jest łatwość montażu. W domach, w których wcześniej również stosowano ten rodzaj baterii, założenie nowej nie powinno sprawiać żadnego problemu. Standardowy zestaw prysznicowy może przybierać wiele form i kolorów, dzięki czemu pozwoli podkreślić charakter wielu wnętrz.

Baterie podtynkowe cieszą się jednak rosnącą popularnością. W przypadku modeli z tej kategorii, znaczna część baterii jest ukryta. Na ścianie znajduje się więc tylko wylewka i dźwignia. Zaletą takiej baterii do prysznica jest niewątpliwie krótszy czas sprzątania. Osoby dbające o porządek mają do wyczyszczenia mniej elementów. Opcja ta jest jednak chętnie wybierana głównie ze względu na estetykę. Tego typu modele doskonale komponują się z minimalistycznym i nowoczesnym designem. Zamontowanie takiej baterii wymaga kucia ściany. Rozwiązanie to nie jest jednak problematyczne, jeśli decyzja zostanie podjęta na etapie budowy domu lub w czasie generalnego remontu.

Jaką baterię prysznicową wybrać?

Dostępne elementy armatury coraz częściej posiadają atrakcyjne, dodatkowe funkcje. Jednym z popularnych wyborów jest bateria do prysznica z termostatem. Umożliwia ona ustalenie optymalnej temperatury wody, dzięki czemu użytkownicy nie muszą obawiać się poparzeń. Opcja ta jest szczególnie ceniona w łazienkach, w których woda lecąca z kranu ma tendencję do nagłych zmian poziomu ciepła.

Poszukując odpowiedniej baterii do swojego domu należy zwrócić uwagę na materiały i jakość jej wykonania. Zaleca się stawiać na modele znanych i sprawdzonych firm. Zależnie od preferencji można dobrać elementy armatury w różnym stylu. Sama bateria do prysznica często jest też elementem zestawu. Możliwy jest wybór kompletu z samym wężem i słuchawką lub zestawu, w którym znajduje się również klasyczna wylewka. Baterie prysznicowe montowane są zarówno na ścianach kabin, jak i w przestrzeniach z wanną. Armatura dopasowana do zapotrzebowania okaże się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, które podkreśli charakter aranżacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj