Jak wybrać najlepszy termos do kawy?

0
513
Jak wybrać najlepszy termos do kawy?

Wielu z nas nie ma w pracy porządnego ekspresu do kawy. Nic natomiast lepiej nie pobudza niż aromatyczna, mocna kawa. Jak zatem zapewnić ja sobie przez cały dzień? Rozwiązaniem tego problemu może być odpowiedni termos do kawy Contigo. W tym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wybrać najlepszy model, spełniający nasze oczekiwania.

Solidna i niezawodna marka

Przede wszystkim warto wybierać termosy znanych i cenionych na rynku marek. Contigo to popularny w Polsce i na świecie producent termosów, ale też butelek na wodę oraz kubków termicznych. To prawdziwy lider innowacji, posiadający ponad 35 patentów oraz 40 znaków handlowych. Producent Contigo korzysta z nowoczesnych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Oferuje między innymi system Autoseal, który gwarantuje kubkom i termosom sto procent szczelności. Doskonała jest też technologia Autospout, która umożliwia otwarcie butelki lub termosu tylko jednym przyciskiem.

Odpowiednia pojemność i termoizolacja

Wybierając odpowiedni termos do pracy, szkoły lub na wycieczkę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa czynniki. Po pierwsze ważna jest odpowiednia pojemność termosu, która idealnie wpasowuje się w nasze potrzeby. Warto oszacować, ile kaw pijemy dziennie i taki termos sobie sprawić. Najpopularniejsze są modele o pojemności 1,2 litra, czyli zawierające mniej więcej 4-5 kubków kawy. Termos powinien też dobrze trzymać ciepło. Chodzi bowiem o to, by nasza kawa pozostała gorąca przez cały dzień pracy, a może i dłużej. Podczas różnorodnych wycieczek przyda się nawet większa, niż ośmiogodzinna wytrzymałość. Większość modeli Contigo oferuje możliwość utrzymania ciepła przez całe 35 godzin, a zimna przez 60 godzin. Nikt bowiem nie powiedział, że w termosie trzeba przechowywać tylko ciepłe napoje. Doskonale sprawdzi się również w gorące dni do orzeźwiających napojów z lodem.

Funkcjonalność ponad wszystko

Wybrany termos do kawy musi również być wygodny w użytkowaniu. Jego funkcjonalność powinna wyrażać się na przykład poprzez praktyczną, składaną rączkę, dzięki której jego trzymanie i przenoszenie jest bezproblemowe. Świetne są również modele, które łatwo się czyści. Termosy marki Contigo nie zawierają żadnych, zbędnych zakamarków, luźnych części i zamkniętych przestrzeni, dzięki czemu można je wygodnie umyć dosłownie w kilka sekund. A gdzie właściwie kupić najlepszy termos? Warto go poszukać w sklepach, oferujących solidne marki. Można skorzystać zarówno z oferty sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie oferują jednak często znacznie szerszy wybór i atrakcyjne promocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj