Jak wybrać matryce do laptopów?

0
684
Jak wybrać matryce do laptopów?

Jeżeli kupujemy laptopa, to zawsze zwracamy uwagę na wszystkie jego podzespoły, baterię, jak również na jego wygląd zewnętrzny. Jednakże, wiele osób niestety nie zwraca uwagi na ekran laptopa. Jeżeli ktoś już na to patrzy, to jedynie zerka na przekątną, a nie patrzy na to, jaki jest jego typ oraz właściwości. Jednakże bardzo ważne jest to, aby kupując nowego laptopa, sprawdzić dobrze matryce do laptopów, ponieważ wbrew pozorom, jest to naprawdę bardzo ważne.

Matryce do laptopów i ich rodzaje

Można powiedzieć, że matryce do laptopów LCD, są podstawowym elementem, jaki znajdziemy w zdecydowanej większości laptopów. Różni je, jedynie wykończenie powierzchni ekranu, rozdzielczość, jak również rozmiar. W rzeczywistości, tak jednakże nie jest. Kluczową rolę odgrywa tutaj przede wszystkim ich wykonanie. Obecnie na runku znajdziemy mnóstwo technologii, które stanowiły bazę wykonania matryc komputerowych. Zdecydowanie najpopularniejszymi z nich są matryce do laptopów TN, IPS oraz VA. Ich cechą wspólną jest to, że są to matryce typu TFT, a więc Thin Film Transistor. Zatem, tranzystory jakie w nich znajdziemy, sterują komórkami ciekłokrystalicznymi i są naniesione na obudowę szklaną panelu, jako cienkowarstwowy film. Matryce do laptopów tego typu, różnią się sposobem ułożenia oraz sterowania cząsteczek ciekłego kryształu.

Matryce do laptopów błyszczące, czy też matowe?

Kiedy już zdecydowaliśmy, jaki rodzaj matrycy będzie dla nas odpowiednio, musimy zdecydować się, czy w naszym wypadku lepiej sprawdzi się matryca błyszcząca, czy też matowa. Matryce błyszczące do laptopów, nieraz nazywane są matrycami Glare. Tym, co je charakteryzuje to bardzo dobre nasycenia oraz odwzorowanie koloru, dzięki czemu uzyskujemy głęboką czerń oraz idealny kontrast. Problem jednakże pojawia się wówczas, jeżeli w danym pomieszczeniu jest kilka punktowych źródeł światła. Wtedy, na ekranie laptopa zobaczymy ich odblask. Także na zewnątrz, kiedy świeci słońce, ciężko będzie korzystać z tego ekranu. Generalnie rzecz ujmując matryce do laptopów błyszczące, obecnie są zdecydowanie najpopularniejsze, ponieważ doskonale sprawdzą się podczas codziennego używania urządzenia, oglądania filmów, czy też surfowania po internecie. Są one zdecydowanie bardziej odporne na różne uszkodzenia, aniżeli matryce do laptopów matowe, które doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie znajdują się różnego rodzaju źródła światła. Wówczas na ekranie laptopa nie będzie żadnych odblasków, które mogliby nas oślepić. Nie będzie kłopotliwe również używanie tego laptopa na zewnątrz, podczas słonecznych dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj