Jak włączyć mikrofon w laptopie?

0
614
Jak włączyć mikrofon w laptopie?

Rozmowy wideo, e-lekcje, spotkania biznesowe na przeróżnych przeglądarkach i aplikacjach- do poprawnej rozmowy wymagane są działające sprzęty do komunikacji. Włączanie kamerki i mikrofonu aby się porozumieć między sobą jest czynnością, która teraz w czasach pandemii jest naszą codziennością. Co zrobić gdy technologia cię zawiedzie i mikrofon nie działa, a szef właśnie próbuje dodzwonić się do ciebie na Skype? Pozwól, że rozwiążemy twój problem.

Mikrofon w laptopie – jak włączyć?

Na dolnym pasku zadań, wybierz ikonę Windows ( lub w przypadku inne oprogramowania wybierz jego menu). Wpisz w wyszukiwarce „Ustawienia”, następnie wybierz zakładkę „Prywatność”, znajdź ” Uprawnienia aplikacji’ wybierz „Mikrofon”, znajdziesz ustawienia, które zezwalają na dostęp do mikrofonu konkretnym aplikacjom. Kliknij w przycisk „zmień”, który zezwoli na włączenie mikrofonu na dostęp do danego urządzenia.

Następnie zrób to samo z zezwalaniem aplikacjom na dostęp do twojego mikrofonu. Powinny pojawić się ikony aplikacji wraz z przełącznikami zezwolenia na dostęp do mikrofonu. Wybierz tą, której używasz, przykładowo: Skype, Zoom, Teams. Jeśli aplikacja korzysta z mikrofonu zobaczysz jego ikonkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj