Czym jest slow jogging?

0
208
Czym jest slow jogging?

Dobra forma fizyczna sprzyja zdrowiu i samopoczuciu. Jeśli uprawianie sportu nie jest dla nas codziennością to można zacząć od czegoś mniej wymagającego.

Slow jogging

Jest to odmiana biegania, ale dla osób, które nie mają dobrej kondycji lub warunków zdrowotnych, aby biegać szybko i intensywnie oraz długo. Technika biegania stworzona przez japońskiego profesora Tanakę polega na bardzo wolnym joggingu, wolniejszym nawet niż chodzenie. Średnia prędkość osiągana podczas biegania w ten sposób to zaledwie 6/6,5 km/h.

Jest to metoda bliższa tak naprawdę truchtaniu, a nie bieganiu w klasycznym tego słowa rozumieniu. Należy biegać w stałym tempie, nie przyspieszać, tak aby nie mieć zadyszki, móc się uśmiechać, swobodnie oddychać, czy nawet podśpiewywać piosenkę. Ma być to bieganie z radością, a nie takie, po którym będziemy mieli szybko dość biegania. Jest to zdrowy sposób na spalanie kalorii, na podniesienie kondycji, a także poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Wystarczy pół godziny takiego biegu, z czasem przedłużanego do godziny.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here