Co to jest kapiszonownik?

0
381
Co to jest kapiszonownik?

Użytkownicy ręcznej broni palnej wyposażonej w zamek kapiszonowy, w celu jej odpalenia, na specjalny kominek muszą założyć kapiszon, który przy uderzeniu wybucha i zapala proch. Kapiszonownik służy częściowej automatyzacji procesu nakładania kapiszonów, tak by skuteczność odpalania ładunków była większa, a sam proces przygotowania borni do strzelania zajmował mniej czasu. W sprzedaży znaleźć można wiele tego typu akcesoriów, w tym metalowe kapiszonowniki Cappers polskiej produkcji.

Jak wygląda kapiszonownik?

To najczęściej niewielkie, zamykane pudełko przeznaczone do przechowywania kapiszonów, uzupełnione w wewnętrzny mechanizm do ich pojedynczego podawania i specjalny uchwyt ułatwiający ich montaż – zakładanie na kominek. W zależności od modelu kapiszonownik może być wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu. Przykładem metalowego gadżetu jest kapiszonownik Cappers na około 120 kapiszonów – w jego wnętrzu z łatwością zmieścimy standardowe opakowanie kapiszonów. To sprzęt wyposażony w specjalnie wzmocniony podajnik, który umożliwia dobre dociśnięcie kapiszona do kominka. Dzięki temu kapiszon można odpalić nawet w przypadku stosowania broni wyposażonej w lekki mechanizm sprężyny, takiej jak mały rewolwer z zamkiem kapiszonowym. Kapiszonownik to przydatny drobiazg, który przyspiesza proces przygotowania broni do strzelania, umożliwiając strzelanie dynamiczne, zwłaszcza w terenie.

Jaki rodzaj kapiszonownika wybrać?

Szukając tego typu gadżetu, można zdecydować się na zakup stosunkowo taniego, uniwersalnego modelu wykonanego z tworzywa sztucznego lub sięgnąć po bardziej designerski, metalowy kapiszonownik Cappers z grawerem i wzmocnionym podajnikiem umożliwiającym lepsze dociśnięcie kapiszona do kominka. Co ważne, szukając takiego sprzętu, warto wybrać model przystosowany do obsługi różnych wersji kapiszonów, a tym samym różnych modeli broni palnej wyposażonej w zamek kapiszonowy. Uniwersalny kapiszonownik powinien sprawdzić się zarówno w przypadku broni długiej, jak i wyposażonych w słabsze sprężyny pistoletów czy niewielkich rewolwerów.

Jeśli masz dość żmudnego, ręcznego nakładania kapiszonów na kominki w rewolwerze lub broni długiej, sięgnij po sprawdzony, markowy kapiszonownik. Ten drobny gadżet przyspieszy proces przygotowania broni kapiszonowej do strzelania, jednocześnie zminimalizuje ryzyko nieprawidłowego nałożenia kapiszona na kominek, a tym samym problemów z odpaleniem prochu. Szukając tego typu sprzętu, możesz sięgnąć po jego plastikową wersję lub znacznie trwalszą, wykonaną z metalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj