Co powinieneś wiedzieć kupując tytoń online?

0
192
Co powinieneś wiedzieć kupując tytoń online?

Ostatnie lata to gwałtowny wzrost cen wyrobów tytoniowych w Polsce. Paczka papierosów to obecnie średni koszt 18zł. Dodatkowo wśród części konsumentów panuje pogląd o pogarszającej się jakości. Alternatywą dla sklepowych wyrobów stają się od jakiegoś czasu sklep online z tytoniem do papierosów. W dobie wszechobecnej cyfryzacji, dostępie do informacji i wolnych przepływów, zdaje się, że konsumenci coraz częściej będą wybierać sklep online z tytoniem do papierosów. Przemawia za tym konkurencyjna cena, oraz duży wybór i wysoka jakość w stosunku do produktów oferowanych stacjonarnie.

Tytoń przeznaczony do samodzielnego napełniania papierowych gilz. W zamian za minimum zaangażowania otrzymujemy produkt bardzo tani i o zadowalającej jakości – przypominającej smak papierosów z przed lat. Tytoń najczęściej pakowany jest w paczkach 1kg, nie wymaga specjalnego przechowywania. Tytoń występuje w różnych wariantach, zależnie od odmiany, regionu upraw czy specjalnej mieszanki, jednak dla uproszczenia można go podzielić na trzy rodzaje.

Tytoń jasny do papierosów

Ten rodzaj tytoniu charakteryzuje się najmniejszą zawartością nikotyny. Mieszanka składa się głównie z liści tytoniu odmiany Virginia. Bardzo popularny na świecie ze względu na delikatny smak i aromat. Zawdzięczają je specjalnej metodzie suszenia tytoniu, przez co pozostaje „słodki”. Łatwo odróżnić go po jasnej, żółtopomarańczowej barwie. Wśród popularnych marek papierosów, ten rodzaj tytoniu wykorzystuje się m.in. w L&M Blue Label, Marlboro Gold.

Tytoń ciemny do papierosów

Tytoń którego głównym składnikiem jest odmiana Burley. Cechuje się wysoką zawartością nikotyny i charakterystyczną ciemnobrunatną barwą. Ciemny kolor i mocny smak, te dwie cechy to efekt intensywnego procesu suszenia, przez co z tytoń pozbawia się cukru. Wśród popularnych marek wykorzystywane w takich papierosach jak: West Red, Lucky Strike RED, Davidoff Classic.

Tytoń mieszany do papierosów

To coś dla miłośników wyważonych smaków. Składnikiem bazowym jest tytoń Virginia, natomiast liście Burley są dodawane w mniejszej ilości, ale mimo to nadają całej mieszance bardziej subtelnego aromatu. Zawartość nikotyny jest średnia w tytoniach mieszanych i zadowoli większość konsumentów. Wśród popularnych wyrobów z tym tytoniem można wymienić: Camel Filters, Chesterfield Original.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here