Zbilansowana dieta psa – jak zacząć?

0
100
Zbilansowana dieta psa - jak zacząć?

Choć każdy opiekun doskonale wie, że w trosce o zdrowie oraz odpowiednie samopoczucie ukochanego pupila, psu należy zapewnić zbilansowane posiłki, to w rzeczywistości nie każdy wie, jak się do tego zabrać. Gotowanie domowych posiłków dla psa jest możliwe, jednak pochłania bardzo dużo czasu i energii. Zdecydowanie lepiej zdecydować się na pokarm od renomowanego producenta. Karma dla psa Britt zapewni zwierzęciu odpowiednią proporcję wszystkich potrzebnych składników odżywczych, pozytywnie wpływając na jego rozwój. Podpowiadamy, jak odpowiedzialnie żywić psa.

Jak dostosować żywienie do potrzeb psa?

Po pierwsze, warto pamiętać o tym, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze będzie ulegało zmianie wraz z wiekiem psa. Nie bez znaczenia są także parametry ciała, cechy rasowe oraz stany fizjologiczne (okres ciąży czy laktacji). Należy stale dostosowywać podawane pożywienie – zarówno jego ilość, częstotliwość, jak i oczywiście skład – w zależności od rozwoju pupila. Kolejnym aspektem jest aktywność fizyczna. Zwierzęta, które codziennie mają zapewnioną 1-2 godziny intensywnego spaceru będą z pewnością miały większe zapotrzebowanie kaloryczne niż psy prowadzące spokojny tryb życia oraz które wychodzą jedynie na półgodzinny spacer.

Zbilansowane posiłki należy podawać 2-3 razy dziennie, zawsze o ustalonych porach i w stałej porcji. Karma dla psa Britt to różnorodny wybór, dzięki czemu każdy opiekun z pewnością znajdzie odpowiedni produkt, który trafi w gusta smakowe swojego ukochanego pupila. Zespół specjalistów dba o to, aby karmy dla psa Britt zapewniały odpowiednią ilość białka, tłuszczy, węglowodanów, a także niezbędnych mikro- oraz makroelementów. Pozytywnie wpływa to na rozwój pupila na każdym etapie jego życia. Producent zapewnia też dedykowane linie dostosowane do konkretnych potrzeb rasy czy wieku psa.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Odpowiedzialny właściciel powinien także regularnie ważyć swojego psa. Takie regularne kontrole, a także wizyty u lekarza weterynarii pozwalają odpowiednio wcześniej zapobiegać otyłości oraz innym chorobom metabolicznym. Żywienie jest oczywiście podstawą do dobrego samopoczucia oraz utrzymania prawidłowej masy ciała. Wybierając karmę dla psa Britt opiekun ma pewność, że zapewnia swojemu pupilowi zdrowe i zbilansowane posiłki. Warto łączyć pożywienie suche i mokre, uzupełniając je okazjonalnie o smakołyki. Karma dla psa Britt od wielu lat cieszy się dużą popularnością, wspierając prawidłową dietę każdego czworonożnego przyjaciela rodziny.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here