Zabawki prawdziwie interaktywne – roboty z aplikacją

0
1099
Zabawki prawdziwie interaktywne – roboty z aplikacją

Powszechna dostępność urządzeń mobilnych stała się inspiracją do stworzenia zupełnie nowej kategorii dziecięcych gadżetów przeznaczonych do programowania. Nowe zabawki intertywne, za sprawą wbudowanych modułów łączności bezprzewodowej, mogą być sterowane przez dziecko w sposób zdalny z poziomu smartfona, tabletu czy laptopa, z zainstalowaną aplikacją. To nowa jakość i niezwykle rozwijająca forma zabawy, która spodoba się każdemu małemu informatykowi.

Zabawki sterowane gestami

Doskonałym przykładem nowej generacji zabawek interaktywnych są samodzielnie poruszające się roboty, które mogą przybierać różnorodne formy. Choć dla dziecka wygląd takiego gadżetu może mieć znacznie, to jednak w praktyce, w tym konkretnym przypadku, o jakości zabawy decyduje nie wygląd a funkcje, w jakie wyposażono robota. Jednym z popularnych rozwiązań jest detekcja dźwięków, gestów lub dotyku. Nowoczesne zabawki interaktywne mają zdolność do reagowania na działanie dziecka, na przykład na klaskanie, tym samym stwarzając wrażenie świadomej interakcji. Wystarczy, że dziecko wykona określony gest, klaśnie raz lub kilka razy, a robot wykona ruch lub całą sekwencję ruchów. Co ważne, dzięki dedykowanym aplikacjom dziecko może samodzielnie definiować reakcje zabawki na określone sygnały.

Programowanie przez aplikacje

Wiele współcześnie dostępnych zabawek interaktywnych, na przykład popularne wśród kilkulatków roboty WowWee, ma dedykowane im aplikacje, które w znaczącym stopniu poszerzają możliwy zakres zabawy. Wystarczy taką aplikację zainstalować w pamięci telefonu lub tabletu, sparować urządzenie z zabawką i zacząć programować lub sterować nią w sposób zdalny, wydając specjalne rodzaje komend. Taka zabawa sprawia mnóstwo frajdy, jednocześnie zapewniając możliwość zapoznania kilkulatka z podstawowymi funkcjami współczesnych urządzeń mobilnych. Zabawki interaktywne z opcją programowania przez aplikację pozwalają m.in. planować sekwencje ruchów czy przypisywać określone zachowania do konkretnych gestów lub dźwięków. W ten sposób dziecko własnoręcznie steruje zabawką, co zapewnia mu wiele satysfakcji.

W sklepach z artykułami dla najmłodszych znajdziemy wiele tzw. interaktywnych zabawek. Większość z nich w odtwórczy sposób reaguje na ściśle określone zachowania dziecka – wydawane przez nie dźwięki, wykonywane ruchy czy gesty. Tylko niektóre mają bardziej rozbudowane funkcje i przez dedykowane aplikacje, dają dziecku większą kontrolę nad swoimi ruchami. Takie gadżety to doskonały pomysł na prezent dla dziecka zainteresowanego nowymi technologiami, które chętnie korzysta ze smartfona czy tabletu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj