Samochód z zawieszeniem pneumatycznym – dlaczego warto?

0
155

Nowoczesne samochody przeznaczone do jazdy w terenie wyposażone są w technologie, które zapewniają maksymalny komfort podróżowania. Takim ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem jest bez wątpienia zawieszenie pneumatyczne. Zawieszenie pneumatyczne pomaga w odpowiednim niwelowaniu drgań, które są wynikiem jazdy po bardzo nierównym terenie. Dodatkowo w tego rodzaju zawieszenie posiada również wiele różnorodnych funkcji, dzięki którym jazda jest kortowa i bezpieczna.

Samochód z zawieszeniem pneumatycznym – dlaczego warto?

Samochód z zawieszeniem pneumatycznym - dlaczego warto?Dlaczego warto kupić samochód wyposażony zawieszenie pneumatyczne? Przede wszystkim musimy zadać sobie pytanie, do czego chcemy na co dzień używać naszego samochodu. Jeśli tylko dojeżdżamy nim do pracy, ewentualnie na zakupy do pobliskiego sklepu, to nie musimy wydatkować się na samochód klasy premium z zawieszeniem pneumatycznym. Niemniej jednak jeśli często wyjeżdżamy w dalsze podróże, gdzie mamy do czynienia z nierównym terenem i bezdrożami, to auto z zawieszeniem pneumatycznym zdecydowaniem będzie na nas najkorzystniejszym wyborem.

Sklep z częściami do zawieszenia pneumatycznego: miech w251

Przede wszystkim warto podkreślić, że zawieszenie pneumatyczne oprócz standardowych elementów zawieszenia takich jak amortyzatory, sprężyny, czy też wahacze, posiada również miech. Miech wypełnionych jest powietrzem o wysokim stężeniu, dzięki czemu jest w stanie w maksymalnym stopniu zniwelować wszelkie drgania powstałe podczas jazdy w terenie. Dodatkowo zawieszenie pneumatyczne ma możliwość regulowania wysokości osi przedniej i tylnej. Warto podkreślić, że posiadając samochód z zawieszeniem pneumatycznym należy regularnie sprawdzać jego stan techniczny, tak aby wszelkie usterki wykryć w miarę wcześnie.

Serwis zawieszenia pneumatycznego

Według wielu specjalistów przegląd zawieszenia pneumatycznego powinien być przeprowadzony do 30000 km. Warto dokładnie sprawdzić stan zawieszenia w renomowanym warsztacie. Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba, należy zawieszenie pneumatyczne poddać regeneracji. Oczywiście wiąże się to z kosztami, niemniej jednak mamy wówczas pewność, że zawieszenie pneumatyczne będzie nam służyło wiele lat i zapewniając nam odpowiedni komfort jazdy.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here