Preparaty, które odżywiają – żywność przeznaczenia medycznego Fresubin

0
404
Preparaty, które odżywiają - żywność przeznaczenia medycznego Fresubin

Nie zawsze będziemy cieszyli się dobrym zdrowiem. Starość, choroby nowotworowe, zaburzenia żywienia czy inne schorzenia mogą skutecznie przyczynić się do obniżenia apetytu. Osoba chora zwyczajnie nie może jeść, jednak musi, aby walczyć o dobre zdrowie. Z pomocą przychodzą takie preparaty jak Fresubin, dedykowane osobom, które są zagrożone niedożywieniem z powodu choroby lub wieku, oraz takim, które mają większe zapotrzebowanie energetyczne.

Fresubin – wszystkie witaminy i składniki w jednej butelce

Osoby chore, starsze, czy będące na dietach eliminacyjnych narażone są na niedożywienie lub problemy spowodowane niedoborem witamin oraz makro i mikroelementów. Należy wówczas zadbać o właściwą suplementację. Najlepiej przyswajalne są preparaty, takie jak Fresubin, które pacjent może przyjąć w formie płynnej. W jednej butelce znajdziemy wszelkie składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Jedna butelka może dostarczyć nawet 300 kcal. Jednak to, co najważniejsze, to fakt, że pijąc zaledwie jedną porcję, dostarczamy aż 15 gramów białka, błonnik, węglowodany, witaminy, kwasy tłuszczowe, kwasy DHA organizmowi. Ponadto w preparacie firmy Fresubin znajdziemy takie witaminy jak:

  • Witamina A,

  • Witamina D3,

  • beta-karoten,

  • Witamina E,

  • Witaminy z grupy B,

  • Witaminę C.

A także niacynę, biotynę, kwas foliowy oraz cholinę. Tego typu preparat zaleca się spożywać od dwóch do trzech razy dziennie w przypadku żywienia uzupełniającego, lub pięć butelek, jeżeli jest to wyłączna forma żywienia.

Nie tylko podczas choroby

Co ciekawe Fresubin (https://aptekadziecka.pl/pol_m_ZDROWIE_Preparaty-odzywcze_Fresubin-1882.html) można spożywać nie tylko w przypadku problemów z odżywianiem wywołanych stanem zdrowia, ale również w przypadku diet bezglutenowych, bezlaktozowych oraz eliminacyjnych. Dzięki czemu mamy pewność, że wszystkie składniki odżywcze są dostarczane organizmowi. W przypadku takich diet jak wegańska, osoby preferujące ten sposób żywienia mają poważne niedobory, pijąc zaledwie dwie butelki dziennie preparatu, mamy pewność, że wszystkie składniki odżywcze są dostarczane ciału. Osoby, które mają diety ubogie w wiele produktów również powinny rozważyć spożywanie Fresubinu, ponieważ wszelkie braki witamin mogą mieć opłakane skutki.

Preparat Fresubin dostępny jest w kilku wariantach smakowych, dzięki czemu można go dobrać tak, aby picie go, było przyjemnością. Do wyboru smaki: truskawka, czekolada, porzeczka, wanilia, orzech, tropikalny oraz cappuccino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj