Poznaj książki Remigiusza Mroza

0
111
Poznaj książki Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych współczesnych pisarzy polskich z młodego pokolenia. Znaczną część jego twórczości stanowią bestsellerowe wielowątkowe kryminały. Wśród licznych książek Remigiusza Mroza największą popularność zapewniła mu dotychczas seria powieści o prawniczce Joannie Chyłce oraz cykl z komisarzem Wiktorem Forstem.

Popularne serie

Remigiusz Mróz jest autorem już ponad czterdziestu powieści. Podczas swojej krótkiej, lecz stale dynamicznie rozwijającej się kariery, zdążył już znaleźć oddane grono zwolenników. Książki Remigiusza Mroza są popularnymi bestsellerami, a nakłady są imponujące. Do tej pory jego powieści sprzedały się w Polsce w ponad trzech milionach sztuk, zostały przetłumaczone m.in. na niemiecki, czeski, węgierski i japoński. Kryminalne powieści jego autorstwa nadal są chętnie wybierane w księgarniach internetowych.

Został nagrodzony Nagrodą Czytelników Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminałów w 2016 roki za swoją powieść “Kasacja”. Warszawska adwokat Joanna Chyłka wraz ze swoim aplikantem bronią złożonej, nieoczywistej sprawy o morderstwo. Mróz stworzył w ten sposób niesamowity thriller prawniczy w 10 tomach powieści. Czytelnicy doceniają nagłe, niespodziewane zwroty akcji oraz złożone intrygi. Remigiusz Mróz w mistrzowski sposób stworzył spójną i niesłychanie wciągającą fabułę. Druga, najbardziej znana seria śledzi losy komisarza Wiktora Forsta. Jest to zamknięta w czterech tomach historia okrutnego zabójstwa, które prowadzi do odkrycia dawno zapomnianych tajemnic.

Bestsellerowe książki Remigiusza Mroza

Najpopularniejsze serie powieści, opisujący losy znanych i lubianych bohaterów, można znaleźć w księgarni internetowej. Miłośnicy niebanalnych kryminałów z wątkami prawniczymi docenią złożone charaktery postaci oraz wielowątkowy, nieoczywisty bieg wydarzeń w książkach Remigiusza Mroza. Autor sięga także w swoich powieściach do gatunku political-fiction w cyklu „W kręgach władzy”. Nie ucieka także od trudnych tematów takich jak problem uchodźców, mniejszości narodowych czy przemocy wobec kobiet w książce „Nieodnaleziona”.

Remigiusz Mróz jest utalentowanym polskim pisarzem, pochodzącym z Opola. Ukończył studia z administracji oraz uzyskał tytuł doktora nauk prawnych. Publikuje powieści także pod pseudonimem Ove Løgmansbø, co zostało ujawnione dopiero w 2017 roku. Według badań czytelnictwa Biblioteki Narodowej książki Remigiusza Mroza były najpopularniejszym wyborem wśród Polek i Polaków w 2019 roku, a w 2017 i 2018 znajdował się w pierwszej trójce tego rankingu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here