Płyny do mycia szyb – nie tylko do okien

0
521
Płyny do mycia szyb - nie tylko do okien

Dobre płyny do mycia szyb to produkty, które mają wszechstronne zastosowanie w sprzątaniu domu. Można zakupić je w różnych formach, chociaż najpopularniejszym jest płyn z atomizerem. Wysokiej jakości preparat będzie szybko pozbywał się zabrudzeń z gładkich powierzchni, pozostawiając je suchymi i pozbawionymi smug. W jakich okolicznościach można go wykorzystać?

Klasyczne zastosowanie – mycie okien

Niektóre osoby stosują w swoich domach własnoręcznie przygotowane środki do czyszczenia, zawierające wodę z octem. Choć jest to sposób tani i naturalny, czasami nie jest w stanie zastąpić płynów do mycia szyb. Zawarte w nich środki aktywne przyspieszają sprzątanie i umożliwiają pozbycie się nawet trudniejszych zabrudzeń, takich jak osadów z zewnętrznej strony mieszkania. Przy pomocy takiego preparatu można skutecznie umyć nie tylko same szyby, ale i ramy okienne oraz parapety. W przypadku posiadania oprawy okna ze specyficznych materiałów (takich jak drewno), zawsze warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Niektóre surowce wymagają specjalnego, delikatniejszego traktowania.

Lustra, podłogi, szyby w aucie

Wiele płynów do mycia szyb nadaje się do umycia również innych gładkich powierzchni – w domu i nie tylko. Świetnie czyszczą lustra, które przecież nieustannie pokrywają się kropelkami wody lub odciskami palców. Można nimi myć meble, drzwi, a nawet podłogi. Granitowe lub marmurowe podłogi będą czyste, jasne i lśniące. Tutaj znowu należy zwrócić uwagę na przeznaczenie danego płynu – wiele z nich nie nadaje się do kontaktu z drewnem, ponieważ mogą je uszkodzić. W tym celu warto dokupić specjalne płyny do części drewnianych. Klasyczny płyn można z powodzeniem zastosować do mycia szyb samochodowych. Zawsze warto mieć ze sobą płyny do mycia szyb w wygodniejszej formie – chusteczki do szyb można łatwo przechować w aucie i przemyć szybę w razie potrzeby.

Trudniejsze zabrudzenia

Środki powierzchniowo czynne pozwalają na doczyszczenie miejsc, z którymi nie może sobie poradzić łagodny detergent. Płyny do mycia szyb mogą być dobrym wsparciem do odtłuszczania piekarników, blatów i akcesoriów kuchennych, mogą też pomóc w efektywnym myciu toalety lub wanny. Stosując je do czyszczenia zabawek lub biżuterii, można uzyskać dodatkowy efekt dezynfekujący. Nie każdy też wie, że płyn do szyb może odstraszać owady. Jest to delikatniejsza w zapachu i formie metoda na pozbycie się insektów, a można go rozpryskać w naprawdę wielu miejscach. Wszędzie tam, gdzie obecność owadów jest niepożądana, np. w okolicach drzwi balkonowych, okien, na tarasie itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj