Opona bieżnikowana – czy to bezpieczne rozwiązanie?

0
501
Opona bieżnikowana – czy to bezpieczne rozwiązanie?

Inwestycja w nowe opony samochodowe to duże obciążenie budżetu. Wiele osób szuka więc alternatyw, które pozwolą zaoszczędzić na tym środki. Opona bieżnikowana to jedno z coraz popularniejszych rozwiązań, które wybierają kierowcy i właściciele aut. Co to jednak znaczy, że opona jest bieżnikowana i czy jazda na takim ogumieniu jest bezpieczna? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi na wszystkie pytania. Szczegółowe informacje znajdziesz w poniższym tekście.

Co to jest opona bieżnikowana i w jakich pojazdach można ją wykorzystywać?

Opona bieżnikowana jest to ogumienie, które jest częściowo wyeksploatowane i przywrócono je do stanu używalności poprzez nałożenie na nią nowego bieżnika. Opona bieżnikowana może być używana z powodzeniem przez kilka kolejnych sezonów. Można ją stosować w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych lub rolniczych. Najczęściej oczywiście używa się opon bieżnikowanych przy pojazdach, które nadmiernie eksploatują ogumowanie, ponieważ pozwala to obniżyć koszty sezonowego dostosowania ich do warunków bezpiecznej jazdy – np. w autach dostawczych i maszynach rolniczych.

Jakie są zalety opon bieżnikowanych?

Opony bieżnikowane mają wiele zalet. Przede wszystkim są o wiele tańsze od nowych opon, a ich jakość i wydajność może być taka sama. Ponadto opony bieżnikowane są bardziej ekologiczne, ponieważ nie wymagają produkcji dodatkowej opony – wystarczy przywrócić do używalności już istniejący produkt.

Jakie są wady opon bieżnikowanych?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wady opon bieżnikowanych mogą być różne w zależności od tego, jakiej jakości są opony oraz jak dobrze zostały bieżnikowane. Jedną z głównych wad opon bieżnikowanych jest to, że ich bieżnik może się łatwo i stosunkowo szybko zużywać – w przeciwieństwie do nowych opon, które mają bardziej wytrzymały bieżnik. Opony bieżnikowane mogą także mieć mniejszą przyczepność, szczególnie jeśli są one stare lub nie dobrze bieżnikowane.

Czy jazda na oponach bieżnikowanych jest bezpieczna?

Jazda na oponach bieżnikowanych jest bezpieczna, jeśli opony są w dobrym stanie i dobrze bieżnikowane. Należy jednak pamiętać, że opony bieżnikowane mogą mieć mniejszą przyczepność, więc należy zachować ostrożność podczas jazdy. Korzystaj więc wyłącznie ze sprawdzonych dostawców ogumienia – tj. eSklep.Pesta.com.pl. Poznaj opony bieżnikowane dostępne w ofercie i zobacz, jak wiele możliwości masz na wyciągnięcie ręki. W razie pytań zespół specjalistów jest do Twojej dyspozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj