Na co zwrócić uwagę wybierając pasek?

0
556
Na co zwrócić uwagę wybierając pasek?

Wybór paska nigdy nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku tekstylnym znajdziemy wiele ciekawych modeli. Im jest ich więcej, tym ciężej podjąć ostateczną decyzję co do wyboru optymalnego rozwiązania. W jaki sposób wybrać pasek? Jak dobrać odpowiedni rozmiar? Na co zwrócić uwagę w sposób szczególny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Dobierz odpowiedni rozmiar paska

Pasek Guess, który można dostać na stronie https://maicon.pl/paski-guess-187, jest atrakcyjnym dodatkiem do stylizacji. Jednak należy pamiętać, że jednym z podstawowych parametrów jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Jeśli pasek Guess będzie zbyt duży, wówczas nie będzie w stanie prawidłowo podtrzymać naszych spodni – w konsekwencji okaże się bezużytecznym dodatkiem wizualnym. W przypadku, gdy rozmiar będzie za mały, musimy liczyć się z tym, że pasek Guess będzie ściskał nasze ciało, przez co będziemy czuć się mało komfortowo, a tkaniny mogą się niezbyt estetycznie marszczyć. Na szczęście określenie prawidłowego rozmiaru nie jest skomplikowaną czynnością – można tego dokonać w domu. Niezbędnym elementem okaże się miarka krawiecka. Rozmiar paska należy mierzyć w obwodzie pasa, alternatywnie w obwodzie w biodrach, jeśli krój spodni na to pozwala. Pamiętajmy o tym, że długość musi być zbliżona do obwodu naszego ciała. Powszechnie utarło się, że pasek zapinany jest na środkową dziurkę, dlatego też w większości przypadków pomiary dokonuje się od środkowej dziurki do początku klamry. Dzięki temu mamy pewien zapas, który może być przydatny, gdy wymiary naszego ciała ulegną zmianie. Aby zakupić nowy pasek Guess, możemy również zmierzyć stary egzemplarz, o ile jest dla nas odpowiedni. 

W jaki sposób wybrać pasek?

Nie da się ukryć, że podstawową funkcją paska jest podtrzymywanie spodni, dzięki czemu ich zsuwanie się nie będzie możliwe. Aby jednak dokonać wyboru, powinniśmy kierować się kilkoma aspektami. Oprócz wcześniej wspomnianego rozmiaru, godny uwagi jest także materiał. Pasek Guess może być wykonany z wysokiej jakości skóry licowej bądź zamszowej. Są one wytrzymałe zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Nie bez znaczenia jest także klamra. Do wyboru mamy kilka, a ostateczna decyzja zależna jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Największą popularnością cieszą się klamry niepełne, matowe, wąskie bądź prostokątne. Jeśli zdecydujemy się na stylizację nieco mniej oficjalną, najlepszym wyborem wydają się być klamry szerokie, kwadratowe i błyszczące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj