Książki Francine Rivers – dobra lektura z chrześcijańską mądrością

0
98
Książki Francine Rivers - dobra lektura z chrześcijańską mądrością

Francine Rivers przez wiele lat życia pisała powieści – poczytne książki, które dobrze się sprzedawały. Studiowała język angielski i dziennikarstwo, co rozpoczęło jej przygodę z pisarstwem. Kariera i wiele nagród za pisanie, rodzina i trójka dzieci – tak wyglądało jej życie. I choć w jej domu rodzinnym wysoko stawiano wartości religijne, pisarka dopiero jako żona i matka powróciła do Chrystusa. Zaczęła pisać książki, które podejmują głębsze refleksje teologiczne. W tej chwili jej powieści przetłumaczone są na prawie trzydzieści języków i pozostają na listach bestsellerów. Jej historie są mocno oparte na wątkach biblijnych i kładą nacisk na wartość odwagi i wiary w Boga.

„Potęga miłości” – wyraz wiary

Wysoko ocenianym przez czytelników wyrazem wiary Francine Rivers była książka „Potęga miłości”. Została napisana w 1986 roku. Ta pozycja uznawana jest dziś za klasykę chrześcijańskiej fikcji i sprzedaje się bardzo dobrze. Akcja dzieje się w 1850 roku w Kalifornii, a bohaterka opowieści żyje podsycana nienawiścią. Sprzedana do domu publicznego, nieznosząca mężczyzn, nieszczęśliwa. Poznaje jednak człowieka, który odmienia jej podejście do płci przeciwnej. Pokazuje jej bezwarunkową miłość i życie w zgodzie z Bogiem. Mimo że serce bohaterki zaczęło się transformować, na jej drodze wydarza się jeszcze wiele. Powieść Francine Rivers (https://www.bogulandia.pl/pol_m_Autor_Rivers-Francine-261.html) jest ceniona za poruszającą refleksję i wspaniałe kreacje bohaterów. Dla niektórych – zbyt mocna, dla innych – warta przeczytania, bo mocno zapada w pamięci. Emocjonuje historią o miłości, która nie jest zwykłym romansem.

„Ostatni zjadacz grzechu” – odkupienie

Na uwagę zasługuje też zekranizowana powieść Francine Rivers, „Ostatni zjadacz grzechu”. Powstanie filmu miało miejsce w 2007 roku. Historia nie jest łatwa w odbiorze, opowiada o odrzuceniu córki przez matkę, poczuciu winy, grzechu. „Zjadacz grzechu” to osoba, którą przeklęła reszta społeczeństwa. Według ich wierzeń, zjada on grzechy, co pozwala oczyszczać ludzi przed śmiercią. W powieści pięknie ukazuje się przewaga Bożej miłości, odkupienia i wybaczenia nad ludzką nienawiścią, odrzuceniem i strachem. Głosi dobrą nowinę, wzbudza zaufanie i pogłębia wiarę. Poza chrześcijańskim przesłaniem, jest historią trzymającą w napięciu, wzruszającą i pozostawiającą czytelnika z zestawem dobrych rad życiowych.

To tylko przykładowe pozycje warte przeczytania. Wszystkie tytuły chrześcijańskie wydane przez Francine Rivers okazują się bestsellerami. Są nagradzane lub przynajmniej nominowane do nagród, takich jak m.in. RITA Award i Christy Award. Lektura będzie przyjemna dla wszystkich poszukujących Boga oraz kochających wciągające książkowe opowieści.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here