Jakie modele łóżek sprawdzą się w salonach masażu?

0
344
Jakie modele łóżek sprawdzą się w salonach masażu?

Zabiegi masażu doceniane są dziś już nie tylko przez aktywnych sportowców, ale także przez wiele innych osób, które poszukują skutecznego sposobu na walkę z dolegliwościami bólowymi ze strony przeciążonych mięśni. Takim zabiegom można poddać się we własnym domu, korzystając z usług mobilnego masażysty lub wybrać się do specjalnego salonu, w którym na klientów czekają nowoczesne łóżka do masażu wraz z fachową obsługą ze strony doświadczonych rehabilitantów.

Dwa podstawowe typy łóżek do masażu – aluminiowe i drewniane

W sprzedaży znajdziemy dwie główne kategorie sprzętu dedykowanego profesjonalnym salonom masażu. Są to łóżka o konstrukcji drewnianej oraz aluminiowej. Te pierwsze charakteryzują się delikatnie większą wagą i nieco mniejszą trwałością. Choć jakość ich wykonania nie budzi większych zastrzeżeń, to jednak drewno jest materiałem mniej odpornym na uszkodzenia mechaniczne niż aluminium. Aluminiowe łóżka do masażu są nieco lżejsze od łóżek o konstrukcji drewnianej, a także bardziej stabilne i trwalsze. Wiele osób uważa jednak, że pod względem estetycznym łóżka drewniane są atrakcyjniejsze, stąd w salonach masażu często spotykamy się właśnie z tego typu konstrukcjami. Z lżejszych łóżek o konstrukcji aluminiowej chętnie korzystają mobilni masażyści, którzy swoich klientów odwiedzają w ich domach. Dzięki mniejszej wadze i większej trwałości aluminiowe modele łóżek do masażu są wygodniejsze i bezpieczniejsze w transporcie.

Łóżka dwu- i trzysegmentowe – różnice

Poza rodzajem materiału zastosowanego do produkcji łóżka do masażu, tego typu meble różnią się od siebie również sposobem konstrukcji i wynikającą z niej funkcjonalnością. W sklepach zajmujących się dystrybucją tego typu produktów znajdziemy stosunkowo proste łóżka dwusegmentowe, w których ruchome są jedynie dwa panele oraz łóżka trzysegmentowe, które składają się z trzech niezależnych od siebie, regulowanych paneli, co pozwala na ich lepsze dostosowanie do potrzeb każdego klienta. W profesjonalnych salonach masażu najczęściej spotykamy się z nowoczesnymi konstrukcjami trzysegmentowymi, które zapewniają znacznie więcej możliwości ustawień.

W profesjonalnych salonach masażu znajdziemy różnorodne modele łóżek drewnianych, a niekiedy również aluminiowych, od prostych konstrukcji dwusegmentowych zaczynając, a na wielofunkcyjnych łóżkach trzysegmentowych z bogatym wyposażeniem dodatkowym kończąc. Mobilni rehabilitanci, którzy swoich klientów zwykle odwiedzają osobiście, w ich domach prywatnych, częściej wybierają aluminiowe łóżka do masażu, o prostej, lżejszej i trwalszej konstrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj