Jak ozdobić ramkę na zdjęcia?

0
641

Samodzielnie udekorowana ramka na zdjęcie to oryginalny pomysł na prezent, a do tego piękna pamiątka, która z pewnością ucieszy obdarowaną osobę. Pomysłów na przyozdobienie ramek jest naprawdę wiele, a do wykonania takiego projektu można zwykle użyć przedmiotów, które każdy z nas ma w swoim domu. Chcesz poznać kilka ciekawych koncepcji na unikatowe ramki? Zapraszamy do lektury!

Proste ozdoby ramek – zrób to sam

Każdy z nas w swoim domu mnóstwo drobiazgów, które z pewnością świetnie sprawdzą się do ozdobienia ramek na zdjęcia. Są to na przykład guziki. Nie ma znaczenia, jakie mają kolory, ponieważ można je pomalować na jednolity kolor, np. lakierem do paznokci w kolorze białym, srebrnym czy czarnym. By dobrze się trzymały, pamiętaj o wcześniejszym wyczyszczeniu ramki z kurzu. Następnie użyj pistoletu na gorący klej lub kleju do plastiku i po kolei przyczepiaj guziki do ramki w taki sposób, by pozostało między nimi jak najmniej pustych przestrzeni. Jeśli chcesz, żeby Twoja ramka była jednolita, możesz wcześniej pomalować ją na ten sam kolor, na który malujesz guziki. Za pomocą tak prostych elementów stworzysz stylową, a do tego bardzo oryginalną ramkę.
Innym pomysłem jest użycie do ozdoby papierów do scrapbookingu, a jeśli ich nie posiadasz, świetnie sprawdzą się również papiery do pakowania prezentów, które mają naprawdę bardzo ciekawe wzory. Poszukaj jednak takiego o większej gramaturze, który nie zniszczy się podczas przyklejania. Do tego projektu użyj gładkiej ramki bez żadnych zdobień. Znajdziesz je na przykład tutaj: https://www.ramka.pl/ramki-na-zdjecia. Do przyklejenia użyj specjalnego kleju do papieru, dzięki czemu z każdej strony papier będzie przylegał idealnie.

Ramka na zdjęcie – projekty dla kreatywnych

Bardzo ciekawym pomysłem na prezent jest samodzielne stworzenie ramki, która będzie nawiązywała swoim wyglądem do zainteresowań osoby, którą chcesz nią obdarować. Dla osób, które lubią nadmorskie podróże czy też żeglarstwo, idealnym rozwiązaniem będzie przygotowanie ramki z motywami marynistycznymi. Do stworzenia takiego prezentu idealnie sprawdzą się muszelki, kawałki materiału imitujące sieci rybackie, a także sznurki związane w splot marynarski. Wystarczy tylko dobrze zaplanować ułożenie każdego z elementów, a następnie przykleić je klejem na gorąco. Do środka włóż zdjęcie ze wspólnej podróży i prezent jest gotowy.
Jeszcze jednym pomysłem jest ramka w stylu świątecznym, która będzie doskonałym prezentem bożonarodzeniowym. Tutaj pomysłów jest naprawdę wiele, a część z nich przygotowała dla nas sama matka natura. Do przygotowania takiej ramki można użyć na przykład szyszek, gałązek świerku czy kory z drzew. Dobrym pomysłem będzie wkomponowanie także suszonych plasterków pomarańczy czy drobnych kokardek w kolorze czerwonym lub zielonym. Taka ramka będzie idealnym elementem dekoracyjnym na okres świąteczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj