Jak mężczyzna nosi szalik?

0
418
Jak mężczyzna nosi szalik?

Jak mężczyzna nosi szalik? Istnieje wiele sposobów na zawiązanie szalika. Większość z nich, w przypadku mężczyzn, nie służy jednak ochronie przed chłodem, ale ma za zadanie uatrakcyjnić stylizację.

Jak mężczyzna nosi szalik?

I tak korzystając z jednej z najbardziej znanych opcji jest zastosowanie węzła paryskiego. Polega to na złożeniu szalika na dwie równe części i tak złożonym należy opleść szyje a następnie przełożyć końce pomiędzy powstały otwór. Ten sposób związania szalika idealnie nadaje się pod koszule czy marynarki. Mocniej zawiązany może choć trochę uchronić przed zimnem.

Do płaszcza i koszuli z krawatem idealnie nadawać się będzie proste wiązanie, a raczej jego brak. Szalikiem oplatamy kark a następnie nakładamy na siebie jego końce na wysokości brzucha. By węzeł był stabilny używamy do tego płaszcza, który poprzez swój ciężar utrzymuje szalik w odpowiednim miejscu.

Szalik można też jakby od niechcenia zarzucić na szyję tak by jego oba końce lekko zwisały z okolicy ramion. Ten rodzaj wiązanie, zależnie od rodzaju szalika, może być wykonany do stylizacji bardziej formalnej jak również dość luźnej.

Kolejnym sposobem jest związanie szalika w taki sposób by upodobnić szalik do komina. W tym celu należy kilka razy owinąć kark i końce szalika ukryć pod materiałem. Jeśli ściślej zawiążemy taki węzeł, może bardzo on dobrze chronić szyję przed zimnem.

W jakim celu mężczyźni noszą szaliki?

W przypadku mężczyzn i sposobie noszenie szalików, jeśli już w ogóle zdecydują się na tą część garderoby, zauważyć można brak praktycznego zastosowania. Jest on ku ozdobie a nie w celu ochrony przed zimnem. To zjawisko nie jest czymś nowym. Od lat mężczyźnie nosili szaliki właśnie w ten sposób. Głównie do strojów bardziej formalnych i eleganckich. Dziś można zauważyć na ulicy większą swobodę jeśli chodzi o szaliki i sposób ich noszenia przez mężczyzn. Nie są to już tylko lekkie kaszmirowe, jedwabne czy bawełniane tkaniny ale coraz częściej można zobaczyć szaliki wełniane o różnorodnym splocie oraz długości i kolorze.

Niewątpliwie jednak ta część garderoby, jaką jest szalik, wskazuje na wyczucie mody u mężczyzn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj