Gdzie na wyprawę rowerową?

1
421
Gdzie na wyprawę rowerową?

Zadając sobie pytanie, gdzie na wyprawę rowerową nie umiem myśleć, w pierwszej kolejności o innym miejscu niż nasze Mazury. Jest to przepiękny, rozległy i dosyć trudny teren, który można zwiedzać tygodniami, jestem pewna, że nie starczy wam urlopu, by poznać cała krainę tysiąca jezior.

Gdzie na wyprawę rowerową?Trzeba jednak pamiętać, że jest to teren dosyć wymagający. W czasie swojej pierwszej wyprawy rowerowej na Mazury, nie raz wracałam ledwie żywa. Jeździliśmy przez lasy, pola, bagna, drewniane, rozsypujące się mostki. Wrażenia niesamowite. Na pewno nie będziecie się nudzić. Zdecydowanie jednak trzeba powiedzieć, że jest to urlop dla aktywnych. Pełen zakwasów, wyzwań, ale i dumy z pokonania własnych słabości. Na pewno nie jest to wymarzony urlop dla wszystkich. Tylko nieliczni odpoczywają wykręcając setki kilometrów na rowerze.

Gdzie na wyprawę rowerową?

Kolejnym miejscem, które chętnie obejrzała bym z siodełka roweru są Bieszczady. Gdzie na wyprawę rowerową, jak nie w góry? Nie ma piękniejszych miejsc, niż ostatnie na wpół dzikie tereny Bieszczad. Niestety tu już nie każdy da sobie radę. Te wyprawy są dla tych, którzy już mają jakąś kondycję i trenują w ciągu roku. W innym przypadku może to być męczarnia, a nie wspaniałe wakacje, z których zachowamy cudowne wspomnienia.

Mam jednak jedną uwagę. Zamiast pytać, gdzie na wyprawę rowerową, zapytała bym, z kim? Najważniejsze, z kimś, z kim będziemy się świetnie bawić. I bardzo ważna rzecz. Jedźmy z kimś, kto kondycyjnie, jest na zbliżonym do naszego poziomie. W przeciwnym wypadku takie wyprawy rowerowe mogą okazać się torturą i powodem do kłótni. Chcąc świetnie spędzić wakacje musimy jechać z kimś, kto ma podobne wyobrażenie o spędzaniu wolnego czasu jak my.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj