Funkcjonalna kuchnia – jak ją urządzić?

0
444
Funkcjonalna kuchnia – jak ją urządzić?

Urządzanie kuchni wiąże się z podjęciem wielu małych i dużych decyzji. Liczą się tu bowiem nie tylko upodobania odnośnie koloru, czy stylu, ale przede wszystkim właściwa organizacja. To właśnie wyposażenie kuchni wpływa w dużym stopniu na komfort przygotowywania posiłków. Zobacz, o czym warto pamiętać, planując funkcjonalną kuchnię, która będzie nam służyć przez długie lata.

Złote zasady kuchenne

Kuchnia musi być pomieszczeniem nie tylko estetycznym, ale również dobrze rozplanowanym, dlatego, zanim wybierzemy się na zakupy, musimy dokładnie wymierzyć powierzchnię, aby nie okazało się, że wymarzony sprzęt nie współgra z dostępnym metrażem.

Pomiary zostały wykonane? Zastanówmy się w takim razie, jakie sprzęty AGD oraz meble są nam niezbędne. Dopiero, gdy etap wirtualnego kompletowania wyposażenia mamy już za sobą, możemy przejść do najtrudniejszej kwestii – dopasowania naszych oczekiwań do możliwości przestrzeni. Na pewno nie obejdzie się bez kompromisów.

Decydując się na remont kuchni dobrze jest pamiętać o tzw. trójkącie roboczym, czyli funkcjonalnym rozmieszczeniu zlewu, lodówki i kuchenki. Najlepiej odwiedzić sklep z wyposażeniem do kuchni, w którym można liczyć na profesjonalne doradztwo. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany zlewozmywak, który ma nie tylko pasować swoim odcieniem do mebli i płytek, ale także być łatwy w utrzymaniu czystości. Zwróćmy uwagę na sposób wykonania czy ilość komór. Stalowy o matowym wykończeniu będzie się prezentował niezwykle nowocześnie i elegancko, natomiast granitowy zapewni długotrwałe użytkowanie bez rys czy uszkodzeń mechanicznych.

Kuchenne detale

Na ogólny obraz całej kuchni składa się wiele czynników. Istotny jest kolor ścian, odcień kuchennych frontów, ale też styl płytek czy dobór armatury. Kluczowa jest organizacja blatu roboczego i ulokowanie poszczególnych mebli oraz AGD. Dobrze jest skupić się nie tylko na tym, co efektowne, ale i praktyczne w codziennym użytkowaniu, np. organizery do szuflad na sztućce, pokrywki czy ułatwiające mycie naczyń ociekacze. Diabeł tkwi w szczegółach. Każdy, najmniejszy nawet element musi tworzyć spójną całość.

Warto orientować się w aranżacyjnych trikach. Błyszczące powierzchnie dyskretnie powiększą przestrzeń, rozjaśniając wnętrze. Dzięki matowym elementom można uzyskać surowy, minimalistyczny klimat typowy dla aranżacji północy. Nawet bateria kuchenna oprócz swojej podstawowej funkcji może pełnić rolę atrakcyjnego gadżetu.

Urządzenie kuchni będzie znacznie łatwiejszym zadaniem, jeśli wybierzemy renomowany sklep z wyposażeniem do kuchni. Dzięki temu funkcjonalność kuchni śmiało można połączyć z atrakcyjnym designem, dopasowanym do naszego gustu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj