Dostosowane do potrzeb zwierzęcia karmy dla chomików

0
435
Dostosowane do potrzeb zwierzęcia karmy dla chomików

Chomik jest popularnym domowym pupilem. Często kupuje się to niewielkie stworzenie dziecku. Przed sprowadzeniem do domu warto zadbać o choć minimalną wiedzę z zakresu żywienia. Pokarm podawany zwierzęciu powinien pozytywnie wpływać na jego rozwój i samopoczucie. Obecnie w sklepach zoologicznych nie brakuje takiej karmy dla chomików, która jest wysokogatunkowa, skomponowana w oparciu o gruntowną wiedzę. Podając zwierzęciu taki dobrze zbilansowany produkt, nie trzeba martwić się o to, że zwierzę nie będzie miało energii. W diecie muszą znaleźć się podstawowe składniki, między innymi białko, tłuszcze i węglowodany. Zachowanie dobrej proporcji tych składników odżywczych to podstawa prawidłowej opieki nad każdym domowym zwierzęciem, nawet tak niewielkim jak chomik. Żywiąc go samodzielnie produktami z lodówki, często można przeoczyć pewne ważne aspekty.

Co powinno się znaleźć w diecie chomika?

Z karmą dla chomików o dobrym naturalnym składzie szczególnie o odpowiednie źródło białka nie trzeba się martwić. Jednym ze składników są łatwo przyswajalne ziarna zbóż, które chomik nie tylko uwielbia, ale także codziennie potrzebuje. Białko roślinne z ziaren i zbóż to dobry wybór, w niektórych opakowaniach można zauważyć jeszcze białko pochodzenia zwierzęcego. Występuje ono, gdy w składzie karmy dla chomików są larwy owadów, na przykład mącznika. Ciekawym urozmaiceniem diety są owoce czy płatki kwiatów. Owoce to główne źródło węglowodanów złożonych, które dają energię mięśniom. Takie wysokiej jakości mieszanki powinny być różnorodne, z dużą ilością komponentów pochodzenia naturalnego. Każdy składnik musi znaleźć się w opisie, najlepiej jakby producent wskazał, dlatego umieścił go w opakowaniu, wówczas wiedza na temat żywienia chomików będzie mogła być nieco większa.

Dlaczego warto postawić na jakość?

W tanich karmach dla chomików często brakuje jakiegoś znaczącego składnika diety. Jego brak w długoterminowym żywieniu sprawia, że zwierzę może częściej chorować i wcześniej umrzeć. Nieco droższe produkty dają większe szansę na prawidłowo przeprowadzoną hodowlę. W opakowaniu nie umieszcza się konserwantów czy sztucznych barwników. Producenci dobrych gatunkowo karm dbają o to, żeby składniki były w pełni naturalne, ekologiczne, bez zbędnych metali ciężkich, które obciążają narządy wewnętrzne domowego zwierzątka. Karmy dla chomików z górnej półki nie doprowadzą do powstania groźnych dla pupila chorób, między innymi otyłości czy cukrzycy, tak popularnych w dzisiejszych czasach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj