Domki dla kotów

0
92
Domki dla kotów

Koty chadzają własnymi drogami. Lubią zdecydowanie bardzo przestronne miejsca i swobodę. Czasem jednak chcą zaznać nieco spokoju i zasnąć w bezpiecznej i ciepłej kryjówce. Dlatego właśnie warto kupić domek dla kota. Nasz zwierzak szybko przyzwyczai się do nowego mieszkanka i nie będzie już szukał prywatności w koszu na pranie czy szufladzie. Domki dla kotów są legowiskiem o kształcie przypominającym mały budynek lub budkę. Świetnie nadają się jako schronienie i dają pełny komfort w trakcie długiego wypoczynku. Mruczek będzie więc zachwycony.

Domki dla kotów w sklepach internetowych

Domki dostępne są w wielu sklepach internetowych. Wykonane najczęściej z wysokiej jakości, trwałych materiałów, wyposażone są w praktyczne dodatki. Jakie? Mowa na przykład o wymiennych drzwiczkach oraz specjalnych uchwytach, które pozwalają na przenoszenie całej konstrukcji. Budka dla kota może więc pełnić funkcję kontenera. Wówczas bardzo łatwo można przetransportować naszego ukochanego futrzaka z jednego miejsca do drugiego. Domek można zabrać ze sobą na bardzo długie wakacje. Dzięki temu kot nie będzie się nudził i znacznie lepiej zniesie podróż samochodem.

To oczywiście nie wszystkie zalety. Jeżeli futrzak boi się wizyty u weterynarza, to można zanieść go na leczenie, kiedy znajduje się w takim domku. Wtedy nie będzie się stresował. Co ciekawe, budka dla kota niekoniecznie musi być przeznaczona akurat dla tego zwierzaka. Równie dobrze mogą w niej zamieszkać inne małe istoty. Mowa chociażby o chomikach, jeżach czy niewyrośniętych pieskach.

Budka dla kota – jak zrobić ją samodzielnie?

Niestety, takie domki dla kotów sprawdzają się przede wszystkim wtedy, gdy stoją w ciepłym, ogrzewanym mieszkaniu. A co z sytuacją, kiedy mamy do czynienia z dachołazami na wsi, które nie są zbytnio udomowione? Szczególnie dotyczy to dzikich myszołapów, które niespodziewanie pojawiły się na naszym podwórku. Co zrobić, gdy nie mamy stodoły i słomy, a za oknem coraz większy mróz?

Spokojnie. Możemy wówczas samodzielnie skonstruować odpowiedni dom dla kota. Musimy tylko przestrzegać kilku zasad i korzystać z mocnych materiałów. Wystarczy mieć pod ręką skrzynki po owocach, różne pudła, klej montażowy, pistolet do wyciskania, a także taśmę klejącą i koniecznie koc termiczny oraz plandekę (ewentualnie bardzo grubą folię)

Pamiętajmy, że taki zbudowany domek nie powinien być za duży. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o to, aby kot mógł go ogrzać własnym ciałem. Oczywiście poza zastosowaniem jeszcze odpowiedniej izolacji (styropian idealnie się do tego nadaje), należy dobrze zabezpieczyć gotową konstrukcję przed opadami atmosferycznymi (szczególnie śniegiem) oraz wiatrem. Musimy więc ją pomalować oraz okleić. Co więcej, do środka należy włożyć zwykły koc albo kurtkę wykonaną z polaru, która nie wchłania wilgoci. Nie ma co się martwić, że kotek zmarznie i zachoruje. W takich domku będzie bezpieczny i zadowolony.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here