Czy warto zmienić styl życia

0
104

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taki stan rzeczy ma nasze nastawienie – chcemy za dużo osiągnąć w krótkim czasie. Wytyczony cel należy się osiągać małymi krokami. Żeby zrealizować to, co chcemy konieczne jest zaplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zadbanie o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

Trzeci krok – zażywajmy ruchu.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy pływanie, czy jazda na rowerze.

Czwarty krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego organizmu niż przetworzony cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy spędzać na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to oczywiście wpływ na lepsze samopoczucie.

6 krok

Jak najwięcej zieleniny do każdego posiłku. Im więcej witamin i mikroelementów tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasza odporność. Różne dolegliwości dopadają nas o wiele rzadziej.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najcięższe momenty. Ma to wielkie znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

9 krok

Zawsze trzeba mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here