Czy warto wypróbować catering dietetyczny keto?

0
133
Czy warto wypróbować catering dietetyczny keto?

Dieta keto cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Nie ma się temu co dziwić, gdyż dzięki tej diecie wiele osób poprawiło stan swojego zdrowia oraz rzecz jasna samopoczucia. Oczywiście dieta ketogeniczna nie jest dobrym wyborem dla każdego, dlatego przed jej rozpoczęciem należy zastanowić się nad tym, czym ona właściwie jest. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami przygotowywać sobie posiłków, dobrze byłoby zdecydować się na catering dietetyczny. 

Czym jest dieta ketogeniczna?

Jak już zaznaczono powyżej, przed rozpoczęciem diety keto, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na jej temat. Na pewno należy zaznaczyć, że dieta ta wymaga samozaparcia. Jej zasady są bowiem dość restrykcyjne i należy mieć tego świadomość. Szczególnie problematyczne mogą okazać się początki. Po dwóch, najtrudniejszych tygodniach większość osób przyzwyczaja się do tego sposoby żywienia. Otóż podstawową zasadą diety keto jest spożywanie posiłków bogatych w tłuszcze. Ponadto, w diecie tej drastycznie ogranicza się węglowodany, także te złożone. Dieta keto jest dedykowana osobom, które borykają się z cukrzycą oraz insulinoopornością. Ponadto, zaleca się ją osobom przewlekle zmęczonym oraz walczącym o zgrabną sylwetkę. Nie sposób nie zauważyć, że na diecie tej będzie spożywać się przede wszystkim oleje, mięsa, a także ryby. Oczywiście warzywa także wchodzą w grę, ale lepiej wybierać te o niskiej zawartości węglowodanów. Należy rozważnie podchodzić do owoców, zwłaszcza bogatych w cukry proste, takich jak banany czy winogrona. 

Dlaczego catering dietetyczny to dobry pomysł?

Dieta keto, jak już zaznaczono powyżej, nie jest dietą prostą. Nie każdy wie, w jaki sposób przygotowywać posiłki. Decydując się na dietę keto w ramach cateringu dietetycznego, oszczędzamy czas. Nie musimy zastanawiać się nad tym, co można przygotować na śniadanie, obiad czy kolację. Wszystkie posiłki docierają bowiem do nas na czas. Catering dietetyczny jest więc opcją idealną dla osób, które nie mają serca do gotowania lub po prostu nie dysponują wystarczającą ilością czasu. Cateringi dostępne są w różnych cenach. Warto byłoby więc przejrzeć różne oferty przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Należy pamiętać, że im wyższa kaloryczność diety, tym wyższa cena. Ponadto, można zamówić catering składający się z 3, 4 lub 5 posiłków. Należy więc odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak często chcemy jadać posiłki. Na diecie ketogenicznej nierzadko nie czuje się tak silnego głodu jak na diecie tradycyjnej. Z tego też względu wiele osób decyduje się na spożywanie maksymalnie trzech posiłków w ciągu dnia.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here