Baterie kuchenne – co wziąć pod uwagę przy ich zakupie

0
193
Baterie kuchenne - co wziąć pod uwagę przy ich zakupie

Do podstawowych zadań baterii kuchennych należy podawanie wody. Jednak przy ich wyborze warto brać pod uwagę dodatkowe czynniki. Przede wszystkim liczy się ich estetyka oraz dopasowanie do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Poza tym jeżeli nie korzystamy ze zmywarki, to warto zakupić produkt, który będzie nie tylko wygodny w użyciu, ale też pozwoli obniżyć nasze rachunki.

Rodzaje baterii

Baterie kuchenne, które towarzyszą zlewozmywakowi, instaluje się najczęściej na jego obrzeżu. Jest to tak zwana bateria sztorcowa, którą w razie awarii bardzo łatwo wymienić. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zmiany aranżacji kuchni. Zazwyczaj w miejscu, gdzie będzie zamontowany zlewozmywak mamy fabrycznie przygotowany otwór pod baterię. Do podłączenia poszczególnych elementów najczęściej używa się elastycznych wężyków lub miedzianych rurek. Całość jest ukryta w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki czemu nie eksponuje elementów niepożądanych na pierwszym planie. Baterie kuchenne sztorcowe można zamontować na blacie zlewozmywaka. Obecnie bardzo rzadko instaluje się baterie naścienne. Zazwyczaj występują one w starym budownictwie, gdzie są zamocowane bezpośrednio do instalacji wodnej wyprowadzanej ze ściany.

Ilość uchwytów

Do najpopularniejszych baterii kuchennych zalicza się wersje jednouchwytowe. Są one niezwykle wygodne i pozwalają w prosty sposób regulować zarówno strumień wody jak i jej temperaturę. Przy tym normowanie przepływu sprzyja oszczędzaniu wody, co w naszych czasach ma szczególne znaczenie nie tylko ze względów finansowych, ale również jeśli chodzi o korzyści dla środowiska naturalnego. W przypadku wersji dwuuchwytowej osobne pokrętła służą do uwalniania wody zimnej oraz ciepłej. Takie model zalicza się do tradycyjnych i prostych rozwiązań, które są często spotykane. Jednak obecnie na naszym rynku można natknąć się na baterie kuchenne dwuuchwytowe, które odznaczają się nowoczesnymi rozwiązaniami i pasują nawet do stylowych wnętrz.

Liczba otworów

Podczas wyboru baterii kuchennej warto zwrócić uwagę na mocowanie. Przy jej zakupie musimy upewnić się jaki sposób podłączenia będzie odpowiedni. Dzięki temu unikniemy przykrej niespodzianki podczas montażu. Należy też pamiętać, że w tego typu urządzeniach istotny jest również kształt wylewki. Jeśli planujemy zmywanie ręczne lub nalewanie wody do wysokiego naczynia trzeba wybrać wyższą wersję baterii. Bardzo praktyczne mogą się okazać produkty z wyciąganym wężem. Dzięki temu łatwiej nam będzie dotrzeć do obu komór. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesne baterie kuchenne z elektronicznym wyposażeniem, to w ten sposób zadbamy o swoją wygodę i bezpieczeństwo.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here